Na ratunek 112! Czyli kolejne zajęcia naszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 21.12.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie naszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Tym razem mali druhowie poznali tajniki szeroko rozumianej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się, jak wygląda tzw. pozycja boczna - ustalona, jak właściwie zachować się w trakcie wypadku, jak postępować w przypadku: skaleczenia, zasłabnięcia, czy też nawet złamania. Co więcej, utrwalili sobie znajomość numerów alarmowych, poznali charakter pracy ratownika medycznego, zawartość torby medycznej, a obecne na zajęciach misie - pluszaki posłużyły wspaniale jako pomoc w nauce bandażowania z wykorzystaniem różnorodnych materiałów opatrunkowych. Druga część zajęć upłynęła adeptom sztuki strażackiej na zabawach sprawnościowych na świeżym powietrzu, z jednoczesnym utrwaleniem zasad bezpiecznej zabawy w domu i na dworze.

Poniższe zdjęcia pochodzą z fanpage OSP Ujazd.
Relacja 2019-12-30, 18:17 | autor: Paulina Dębiec