Poranek Muzyczny z Fryderykiem Chopinem

Dnia 21 listopada odbyło się kolejne spotkanie muzyczne "Poranek Muzyczny". W związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, pan Maciej postanowił przybliżyć dzieciom postać Fryderyka Chopina - wybitnego polskiego kompozytora i pianisty. Nasi wychowankowie zaznajomili się z dokładną biografią Chopina oraz przepięknymi utworami, które zostały zagrane przez pana Michała. Najważniejsze momenty z życia naszego kompozytora, które utkwiły dzieciom w pamięci to miejsce narodzin i spędzenie dzieciństwa w rodzinnym domu w Żelazowej Woli a także wiek, w którym F.Chopin zaczął tworzyć pierwsze utwory. Dalszy etap życia, który Chopin spędził w stolicy naszego kraju, a także emigracja do Francji...
Relacja 2018-11-27, 22:27 | autor: Katarzyna Klimek