Prosimy o włączenie się w nasze działania

" Kresowymi drogami do Polski niepodległość szła".
Tak brzmi tytuł naszych działań, którymi chcemy włączyć się w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pragniemy zwrócić wszystkich uwagę
na ogromny wkład wschodnich rubieży Rzeczypospolitej w odzyskanie przez nią niepodległości. Pierwszą naszą akcją jest zbiórka artykułów szkolnych zatytułowana „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”. Działanie zostało objęte honorowymi patronatami Łódzkiego Kuratora Oświaty pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej odział w Łodzi. Dodatkowo medialnie wspierają nas (patronaty medialne) Telewizja Polska Łódź 3 oraz Radio Łódź. W kilku szkołach na terenie naszego województwa zostaną utworzone miejsca, do których można będzie przywieźć dary. Wszystko po to by szkoły uniknęły kosztownego przesyłania paczek do Łodzi. Magazyn centralny znajduje się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi ul. Pomorska 16, 91-416 Łódź.
Akcja trwa do końca września 2018 r.

Tam na Wschodzie naprawdę mieszka wielu naszych Rodaków, naprawdę chodzą
do polskich szkół, naprawdę trwają wiernie przy Macierzy, naprawdę potrzebują pomocy,
nie tylko materialnej ale i podtrzymania na duchu. Wierzymy, że takimi działaniami pokazujemy im, że nie są osamotnieni i stanowimy z nimi jeden naród ponad granicami.
Komunikat 2018-09-06, 00:28 | autor: Przedszkole w Ujeździe