Ahoj! Witaj żeglarska przygodo!

07.06 mieliśmy niebywały zaszczyt i przyjemność gościć w progach naszego przedszkola p. Dariusza Jachimowskiego - na co dzień nauczyciela fizyki w ZSP nr 8 oraz ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, a hobbystycznie - żeglarza! Zaproszony gość w piękny sposób opowiedział o historii żeglarstwa, przypomniał elementy pierwszej pomocy przedmedycznej w akwenie wodnym, zaprezentował strój żeglarski, różnorakie łodzie, a nawet ...szanty! Co więcej, najmłodsi dowiedzieli się , jakimi cechami winien charakteryzować się każdy żeglarz, a także jaki kodeks obowiązuje na jachcie. Powyższe zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji programu edukacyjnego "W krainie Małej Syrenki". Las rąk ochotników pragnących wybrać się w rejs dookoła świata świadczy, że był to niezapomniany czas...
Relacja 2018-06-07, 22:29 | autor: Paulina Dębiec