Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Koncert Finałowy "Aniołkowe Granie"

12 stycznia odbył się koncert finałowy ogólnopolskiej akcji charytatywnej Aniołkowe Granie, której założeniem jest integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. W naszym środowisku Przedszkola Samorządowego w Ujeździe i w Osiedlu Niewiadów oraz Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez panią Martę i pana Pawła Goździków.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego. Projekt również ma wymiar edukacyjny, albowiem już wśród najmłodszych ma zaszczepić chęć pomagania innym oraz uczulić na krzywdę.
Zbiórka żywności, środków chemicznych, higienicznych, piśmienniczych to tylko mała część tego, co chciałyśmy osiągnąć. Odzew naszych przedszkolaków i ich rodzin był naprawdę wielki, za co serdecznie dziękujemy.
Honorowy patronat nad projektem objął pan wójt Artur Pawlak.
Realizacja projektu nie byłaby możliwa gdyby nie otwartość i chęć współpracy pani dyrektor Emilii Małagowskiej i pani Anny Żak oraz pracowników obu przedszkoli.
Na koncert finałowy przybył przewodniczący Rady Gminy Ujazd Piotr Zimny, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Król, przedstawiciel Rady Rodziców Krzysztof Majerowicz.
Gości przywitała pani dyrektor Emilia Małagowska. Kilka słów wprowadzających, informujących o projekcie powiedziała pani Beata Rakowska-Zając. Dzieci zaśpiewały „Piosenkę o pomaganiu” oraz piosenkę „Aniołkowe Granie”. Wyrecytowały wiersze o wolontariacie i o tym, czy warto pomagać. Poza tym przedszkolaki z różnych grup wiekowych z obu przedszkoli zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.
Nie obyło się bez łez wzruszenia podczas szczerych i pełnych uznania słów wypowiedzianych w kierunku rodziny, która poświęciła się dla dzieci, których los szczególnie mocno doświadczył, dla dzieci, które należy przygotować do godnego, samodzielnego i odpowiedzialnego życia.
Nasz koncert miał być podziękowaniem za miłość i oddanie, za zaangażowanie, siłę i wytrwałość... A cały projekt pomógł nam, choć na chwilę, stać się ANIOŁAMI...
Relacja 2018-01-12, 22:03 | autor: Przedszkole w Ujeździe
Przedszkolowo.pl logo