"Polska - nasz kraj"

9 listopada zebraliśmy się w sali przedszkolnej, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Dzieci przygotowane przez panią Małgorzatę Derach i Beatę Rakowską-Zając zaśpiewały piosenkę o tym, jak to w listopadzie żołnierze szli "na bitewne straszne pola", o tym, że był to czas poświęcenia, trwogi i cierpienia, śpiewały o historii Polski, o legendarnym Lechu, Czechu i Rusie, a również o tym, że tu jest ich kraj z całym urokiem pięknych miejsc. Przedszkolaki przybliżyły tematykę patriotyczną mówiąc o godle, fladze i hymnie, który dumnie odśpiewany był przez wszystkich zgromadzonych. Pani Magda Karp-Kuta i pani Agata Makowska przedstawiły nam "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie". Ogromnych wzruszeń dostarczyły momenty, w których zatańczono kujawiaka do piosenki "Czerwone jabłuszko" oraz taniec z biało-czerwonymi szarfami.
Na przedstawienie przybyli rodzice naszych wychowanków oraz pan wójt Artur Pawlak i kierownik GOPS-u Małgorzata Król.
Relacja 2017-11-09, 21:38 | autor: Przedszkole w Ujeździe