Program "Powietrze i jego tajemnice"

pobranejp_qhewaha

Projekt pn. „Powietrze i jego tajemnice – program z zakresu
edukacji ekologicznej realizowany
w Przedszkolu Samorządowym w Ujeździe”

Realizowany przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wartość ogólna zadania: 19.948,00 PLN

Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 16.608,00 PLN

Projekt obejmuje zakup pomocy dydaktycznych, nagród, zorganizowanie wycieczek i warsztatów oraz konkursów
z zakresu edukacji ekologicznej w Przedszkolu Samorządowym w Ujeździe.
www.zainwestyjwekologie.pl

Miło nam poinformować, że nasz wniosek o przyznanie dofinansowania na projekt "Powietrze i jego tajemnice - program z zakresu edukacji
ekologicznej realizowany w Przedszkolu Samorządowym w
Ujeździe" został pozytywnie rozpatrzony w Konkursie pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2016/2017”. Przyznana kwota dotacji to: 16 608,00 zł.
To już kolejny projekt, który możemy realizować dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Serdecznie dziękujemy.

W ramach projektu zakupionych będzie wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, m.in. stacja pogody, wiatromierz, zestaw do badania powietrza, balony, bańki mydlane, plansze demonstracyjne, loteryjki, gry, filmy edukacyjne, książki itp.
Zorganizujemy również wycieczki do: Jednostki Wojskowej Nowy Glinnik, Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta, Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej im. Generała Stanisława Karpińskiego - Piotrków Trybunalski, Centrum Nauki ,,Eksperymentarium” Manufaktura - Łódź.
Zaplanowano także organizację warsztatów pod nazwą ,, Co to jest powietrze?” (będą prowadzone przez animatorów z Ośrodka Edukacji Ekologicznej,, Źródła” w Łodzi; podczas warsztatu dzieci dowiedzą się czym jest powietrze, jak ważne jest dla życia ludzi i zwierząt. Czym jest wiatr? Czy powietrze można zamknąć? Jaki ma kolor? Jaki zapach? Jaki kształt?); zajęcia ,, Czyste powietrze – zdrowi ludzie” przeprowadzą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Maz.(na zajęciach przedszkolaki dowiedzą się o problemie zanieczyszczania powietrza i jego konsekwencjach dla życia człowieka).
Inne działania zaplanowane w ramach Projektu to: spotkanie lekarza lub ratownika medycznego z rodzicami, Rajd rowerowy dla rodziców , spotkanie pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Tomaszowie Maz. z dziećmi i rodzicami, ,, Tu i tam czyste powietrze mam”- spotkanie plenerowe, zorganizowanie Dnia Czystego Powietrza, piknik rodzinny podsumowujący wszystkie działania w projekcie ,, Powietrze i jego tajemnice”.