O przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Ujeździe powstało w 1946 roku. Na siedzibę wówczas wyznaczono zabytkowy Pałac Ostrowskich. Część mebli i wyposażenia zakupiona była z funduszy uzyskanych podczas organizowanych zabaw, loterii fantowych i dobrowolnych składek. Uroczyste otwarcie przedszkola odbyło się 1 września 1946 r.

Początkowo do przedszkola zapisanych było 35 dzieci. Pierwszą kierowniczką i zarazem wychowawczynią była pani Leokadia Bojda. Ponieważ budynek Pałacu wymagał kapitalnego remontu, postanowiono przenieść przedszkole do budynku starej szkoły (rok 1950). W roku 1975, dzięki pomocy władz oświatowych i miejscowych, został otwarty II oddział w przedszkolu.

NOWA SIEDZIBA OD 1986 r.

Jesienią 1983 roku, po wielu latach oczekiwań, rozpoczęto budowę nowego przedszkola. Budynek oddano do użytku w 1986 roku. Przeprowadzono również remont starego budynku. ZSP Niewiadów pomógł wyposażyć sale przedszkolne w meble. Przebudowa starego przedszkola umożliwiła otwarcie III oddziału.

Za Przedszkolem znajduje się plac zabaw dla dzieci, który umożliwia pobyt na świeżym powietrzu i wpływa na wszechstronny rozwój sprawności ruchowej dziecka.